Ekologiczne ogrzewanie na ekogroszek

Projekt domu Dodaj komentarz

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy konieczne staje się ogrzewanie pomieszczeń użytkowo-mieszkalnych. Możliwości na tej płaszczyźnie jest wiele, najpopularniejszym rozwiązania jest ogrzewanie za pomocą paliw stałych, do których zalicza się także ekogroszek – paliwo stałe, produkowane na bazie węgla kamiennego, cechujące się dobrymi parametrami.

Zalety ekogroszku

Ekogroszek cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wypierając tym samym klasyczny węgiel kamienny. Ekogroszek to opał ekonomiczny i ekologiczny, który pozwala w prosty sposób połączyć przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.

Główna zaletą ekogroszku jest przede wszystkim przystępna cena przy wysokiej kaloryczności. Niepodważalną zaletą tego opału jest także wygoda podczas użytkowania, zakładając, rzecz jasna, że użytkownik korzysta z z odpowiedniego pieca. 

Jeśli kocioł jest prawidłowo wyregulowany, cały proces ogrzewania realizuje się automatycznie, co w praktyce oznacza, że nie trzeba martwić się o spadek lub wzrost temperatury – jest ona stała, zgodna z indywidualnymi ustawieniami.

Na uwagę zasługuje także strona ekologiczne – ogrzewanie ekogroszkiem jest zdecydowanie bezpieczniejsze i korzystniejsze dla środowiska, przede wszystkim ze względu na ograniczoną ilość emitowanych spalin. 

Odpowiedni piec – warunek konieczny

Planując ogrzewanie za pomocą ekogroszku, w pierwszej kolejności należy zamontować odpowiednio piec i instalację grzewczą. Inwestycja ta wiąże się ze sporym wydatkiem, należy jednak podkreślić, że koszty przedsięwzięcia zwracają się stosunkowo szybko, przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę oraz wydajność tego paliwa. 

Wybór pieca nie powinien być przypadkowy – ważne jest to, aby wybrany model pozwolił na bezproblemowe ogrzanie określonej powierzchni. Moc pieca na ekogroszek może oscylować w granicach 15-100 kW, ponadto poszczególne propozycje różnią się mniej lub bardziej rozbudowaną automatyką. 

Kolejnym krokiem jest zakup opału. Większość osób uważa, że ekogroszek najlepiej kupować latem, przede wszystkim ze względu na niższą cenę. 

Bardzo ważna jest również jakość paliwa, przede wszystkim wartość opałowa oraz maksymalnie obniżona zawartość siarki i popiołu. Warto również zwrócić uwagę na wartość spiekalności – nie powinna być ona mniejsza niż 10.

W zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości technicznych, paliwo można sukcesywnie kupować w workach lub dokonać jednorazowej inwestycji, kupując ekogroszek luzem i składując w wyznaczonym miejscu.

Hasła tematyczne:
Autor tekstu: Astarte

Skomentuj

jakmieszkac.pl © 2012-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wpisy RSS