Grzejniki to nie tylko ogrzewanie

Salon Dodaj komentarz

Ranga grzejnika wzrasta wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz. Poza sezonem grzewczym, kaloryfer zdaje się być niezauważalny, wręcz niewidzialny. I nie ma co się dziwić – tradycyjne żeliwne grzejniki żeberkowe szpecą zazwyczaj pomieszczenie.

Ich brzydotę maskuje się poprzez zabudowy, osłony, rolety czy parawany, które tworzą z innymi meblami stylistyczną całość. Aranżacje tego typu mają jednak jedną, lecz istotną wadę: obudowa grzejnika wpływa na obniżenie jego mocy, co dla użytkownika ma wymiar nieekonomiczny. Komfort wizualny kosztem utraty ciepła. Czy warto? Czas na zmiany!

Wachlarz dostępnych rodzajów, wymiarów, kolorów oraz kształtów grzejników zachwyca i stale się powiększa. Kaloryfer nie jest już ukrywany – jest alternatywą dla banalnych dekoracji i ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnych, do którego dopiera się meble i dodatki.

Zmianie uległa również jego funkcjonalność – dzięki zastosowaniu różnorodnych akcesoriów, oprócz generowania ciepła, grzejnik może być również ścianką działową, lustrem, powierzchnią do pisania czy subtelnym źródłem światła. Nowoczesne bryły grzejników to jednak nie wszystko – technika grzewcza dba również o portfele użytkowników – energooszczędne kaloryfery rozpoczynają nagrzewanie od zewnętrznej płyty, co znacznie obniża koszty ich eksploatacji.

Kaloryfery zostały odczarowane i współczesne grzejniki łączą z sukcesem aspekt estetyczny oraz praktyczny. Cieszą oko, grzeją dłonie i są miłe dla kieszeni. Czy potrzeba czegoś więcej?

Oczywiście zawsze można w ogóle wyrzucić z domu grzejniki i zastosować inny sposób ogrzewania. W USA bardzo popularne jest tzw. ogrzewanie nadmuchowe, w którym ciepło dostarczane jest do pomieszczeń wraz ze świeżym powietrzem. U nas ta metoda nie znajduje jednak zbyt wielu zwolenników. Innym sposobem na ogrzewanie pokoi bez grzejników jest zastosowanie ogrzewania podłogowego, a to akurat w Polsce sprawdza się naprawdę dobrze.

Hasła tematyczne: ,
Autor tekstu: admin

Skomentuj

jakmieszkac.pl © 2012-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wpisy RSS