Dekoracyjny kominek do mieszkania

Salon Dodaj komentarz

Gdy budujemy dom, często chcemy mieć w salonie kominek. Po części po to, by móc urządzać sobie romantyczne wieczory z lampką wina i żoną przy boku. Ale także po to, by cieszyć się tanim ciepłem z taniego drewna.

Mieszkając w bloku nie mamy takich możliwości, dlatego możemy zdecydować się na coś innego — elektryczny kominek dekoracyjny, który grzeje za pomocą promieniowania podczerwonego.

Elementem grzewczym w takim kominku jest ta czerwona płyta, za którą umieszczona jest elektryczna grzałka. Płyta się nagrzewa, a następnie promieniuje ciepłem — podobnie, jak palenisko w kominku. Za efekty wizualne odpowiada też podświetlenie, które nieco przybliża widok takiego kominka do prawdziwego.

Gdyby chcieć ogrzać takim kominkiem cały dom, czy zrobić z niego jedyne źródło ciepła, koszt eksploatacji byłby spory. Bo ogrzewanie domu jednorodzinnego prądem jest dość drogie, ze względu na wysoki koszt energii elektrycznej.

Jeśli zaś takie urządzenie kupimy z założeniem, że ma w pierwszej kolejności być dekoracją, a tylko przy okazji dogrzewać pokój, sprawa wyglądać będzie inaczej.

Source: improvementscatalog.com via Improvements Catalog on Pinterest

Hasła tematyczne: ,
Autor tekstu: admin

2 komentarze to “Dekoracyjny kominek do mieszkania”

  1. Joasia mówi:

    Kominek jest piękny, moim zdaniem super rozwiązanie w mieszkaniach w których normalny kominek niestety stanąć nie może. Mieszkam w bloku i przyznam, że też coś takiego bym chciała. Nawet ten ze zdjęcia ładnie by się komponował bo ściany mam w kolorze „Zachodzącego Słońca”, meble w ciemnym drewnie i trochę czarnych dodatków. Muszę się zastanowić nad czymś takim tylko ciekawa jestem jaki będzie całkowity koszt zamontowania czegoś takiego.

  2. matruś mówi:

    Kominki zawsze wyglądają obłędnie i zawsze się sprawdzają, zarówno jeżeli mają grzać, albo po prostu ładnie wyglądać w salonie. Dodają również wnętrzu dużo uroku i dostojności. Jeżeli jeszcze je obudujemy np. takim kamieniem: http://www.pcmb.net.pl/inspiracje/607/relief_kamien_dekoracyjny_tatry to efekt finalny sami widzicie – przykuwa uwagę każdego.

Skomentuj

jakmieszkac.pl © 2012-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wpisy RSS