Ciekawe sposoby na łóżka piętrowe

Pokój dziecięcy Dodaj komentarz

Przeglądam czasem serwis imgur.com w poszukiwaniu przeróżnych inspiracji dla mojego mieszkania. Można tam znaleźć masę galerii np. z przebudową domów, ale także takich, w których właściciele domu podczas jakiegoś remontu nagle odkrywają ukryte wcześniej pomieszczenie lub ukryty sejf. A później pokazują co się w jego wnętrzu znajdowało.

Dziś będzie coś znacznie bardziej prozaicznego, mianowicie — całą galerię zdjęć pokazujących jak można zorganizować łóżka piętrowe w pokoju dziecięcym.

Trzeba przyznać, że te obrazki pokazują znacznie bardziej atrakcyjne układy, niż tylko łóżka stricte piętrowe, czyli ustawione jedno nad drugim.

Weźmy za przykład to zdjęcie, które szczególnie mi się spodobało.

Łóżka piętrowe w stylu żeglarskim.

Łóżka piętrowe w stylu żeglarskim. Autor: nieznany. Źródło: imgur.com.

Wydaje mi się, że takie zamocowanie łóżek do ściany ma jeszcze jedną, istotną zaletę. Czy może raczej — potencjalnie mogłoby mieć taką zaletę. Zamocowanie ich na zawiasie odsuniętym od ściany o grubość materaca plus kilka centymetrów i wyposażenie w pasy do spinania pościeli, pozwoliłoby na ich „zamknięcie” podobnie, jak zamyka się rozkładane krzesełka na korytarzach polskich wagonów kolejowych.

Pozwoliłoby to na zwiększenie przestrzeni dostępnej dla dzieci do zabaw w ciągu dnia, a jednocześnie rozłożenie łóżka wieczorem byłoby banalnie łatwe. Przydałby się oczywiście jakiś mechanizm ułatwiający ich składanie/rozkładanie (np. coś przypominającego mechanizm do mostu zwodzonego), ale to inna historia.

Tak czy siak, gorąco zachęcam do obejrzenia tej galerii, bo jest czym się inspirować! 🙂

Hasła tematyczne:
Autor tekstu: admin

One Response to “Ciekawe sposoby na łóżka piętrowe”

  1. Zuza mówi:

    Patent z linami bardzo mi się podoba, super!

Skomentuj

jakmieszkac.pl © 2012-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wpisy RSS