Biuro: między ascezą a przepychem

Gabinet Dodaj komentarz

Urządzając swoje miejsce pracy, musimy zderzyć ze sobą dwie przeciwstawne potrzeby.

Z jednej strony chcemy mieć wnętrze, które zapewni nam przyjazny klimat do pracy. Czyli między innymi łatwość skupienia się na wykonywanym zadaniu. Musi tam być ciepło, jasno, wygodnie — żeby mózg mógł skupić się na rozwiązywaniu zadań, a nie myśleniu o głupotach.

Z drugiej strony chcielibyśmy, by te przestrzenie były przyjemne również wizualnie — żebyśmy nie musieli siedzieć w ascetycznych, betonowych ścianach. Więc jakoś chcemy sobie je udekorować. Jak to zrobić, by dekoracje nie odciągały naszej uwagi od pracy?

Na przykład tak jak na powyższej fotografii.

Czarno-białe (także w tonacji sepii) dekoracje nad biurkiem nie będą rzucać się w oczy podczas pracy na tle szarej ściany. Będzie można jednak na nich zawiesić wzrok w tych krótkich chwilach między wykonywaniem kolejnych zadań.

Czy to w poszukiwaniu inspiracji, czy zwyczajnie dla wytchnienia.

Source: designspiration.net via Dawn on Pinterest

Hasła tematyczne:
Autor tekstu: admin

3 komentarze to “Biuro: między ascezą a przepychem”

  1. Omega mówi:

    Uważam, że w miejscu pracy nie ma co przesadzać, dlatego iż pierwszym aspektem jest koncentracja na zadaniu. Według mnie ważnym elementem urządzenia biura jest kolor ścian, ponieważ kolory mają znaczenie. Najlepszym kolorem do biura jest błękit, ponieważ jasne odcienie błękitu uspokajają umysł i wzmacniają koncentrację. Ja w swoim biurze pomalowałem ściany na kolor „błękitna laguna” z palety Barwy Natury Śnieżki. Farba bardzo dobrze kryje i dobrze się zmywają z niej zanieczyszczenia. Ogólnie czuję większą koncentrację i spokój jak jestem w tym pomieszczeniu.

  2. Paco mówi:

    u nas na sporej części ścian położony jest Beton z Magnata. super to wygląd przy nowoczesnych meblach. doskonale harmonizuje z takimi dodatkami jak szkło, metal czy drewno.

  3. Marcin mówi:

    U mnie w gabinecie zrezygnowałem z malowania ścian na krzykliwe kolory. Ogólnie po dłuższym zastanowieniu się stwierdziłem, że zamiast farby, czy tapety lepiej położyć kamień dekoracyjny na ścianę. Padło na model Tatry – wyglądają bardzo majestatycznie i pozwalają się skupić.

Skomentuj

jakmieszkac.pl © 2012-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wpisy RSS